Μια έκθεση σταθμός στην ιστορία της Δημοτικής Πινακοθήκης Θεσσαλονίκης γίνεται πραγματικότητα φέτος τον Οκτώβριο, στο πλαίσιο του 58ου Φεστιβάλ Δημητρίων. Στόχος της να τιμήσει τον πρωτοπόρο Έλληνα εικαστικό Γιάννη Γαΐτη, ο οποίος γεννήθηκε πριν από 100 χρόνια. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2023.
Τίτλος της
Γιάννης Γαϊτης – Αναδρομική έκθεση: 100 χρόνια από τη γέννησή του.
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΚΘΕΣΗΣ
6 Οκτωβρίου – 10 Μαρτίου 2023
Φυσικά στη Δημοτική Πινακοθήκη Θεσσαλονίκης(Casa Bianca)
ΌΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ 58ων ΔΗΜΗΤΡΙΩΝ στο https://e-dimitria.gr/
![](https://biscotto.gr/wp-content/uploads/2023/09/dimos-2.jpg)
![](https://biscotto.gr/wp-content/uploads/2023/09/dimos-5.jpg)
![](https://biscotto.gr/wp-content/uploads/2023/09/dimos-4.jpg)
![](https://biscotto.gr/wp-content/uploads/2023/09/dimos-6.jpg)
![](https://biscotto.gr/wp-content/uploads/2023/09/dimos-3.jpg)